Witamy na forum gildii Hellish Legion


#1 2013-03-03 15:43:07

Olko

Member

Zarejestrowany: 2013-02-22
Posty: 9
Punktów :   

System rozdawania lootu

Chciał bym znac wasze zdanie na temat Epgp i czy warto go zmieniec na Dkp.


W żyłach mana a w głowie OGIEŃ
http://www.youtube.com/watch?v=prBnob8nH4g    włacz Hd

Offline

 

#2 2013-03-04 20:56:41

 Kalkulator

Administrator

Zarejestrowany: 2013-02-17
Posty: 11
Punktów :   

Re: System rozdawania lootu

Byłem w kilku gildiach z systemem DKP i EPGP. I szczerze jestem za DKP. Niepotrzebnie EPGP dzieli nam nasze pkt. przez GP (punkty za item'y), poza tym w EPGP punkty przyznawane są też za takie czynności jak umieszczanie eq w guild banku (o ile mi wiadomo to jest dobrowolne w naszej gildii i wrzucanie czegokolwiek z musu jest bezsensu). No i sprawa z Decay (obniżanie w % po każdym ID naszych pkt.) ludzie mogą poświecić czas na WOW'a w różnej mierze i obniżanie pkt. sprawia tylko, że zamiast uzbierać sobie pkt. członkowie gildii wolą iść z PL'em ponieważ zawsze przegrają z bardziej aktywnymi członkami.


When I'm sad I stop being sad and be awesome instead.

Offline

 

#3 2013-03-05 16:49:51

Olko

Member

Zarejestrowany: 2013-02-22
Posty: 9
Punktów :   

Re: System rozdawania lootu

Jestem tez za Dkp


W żyłach mana a w głowie OGIEŃ
http://www.youtube.com/watch?v=prBnob8nH4g    włacz Hd

Offline

 

#4 2013-03-18 15:27:32

abstynent

Member

Zarejestrowany: 2013-03-17
Posty: 3
Punktów :   

Re: System rozdawania lootu

Też uważam że DKP jest lepszym rozwiązaniem. Zaczynając przygodę z wowem od początku miałem do czynienie z tym systemem z EPGP spotkałem się dopiero po dołączeniu do HL i może to wynika niejako z "sentymentu" ale jakoś nie mogłem się przyzwyczaić i ogarnąć tej metody rozdawania itemów. Wiadomym jest to że każdy taki system ma swoje wady i zalety jednak mój głos kieruję w stronę systemu Dragon Kill Points. Pozdrawiam : )

Offline

 

#5 2013-03-22 08:01:43

Canttouchme

Administrator

Zarejestrowany: 2013-03-17
Posty: 18
Punktów :   

Re: System rozdawania lootu

Gram w WoW'a od 2005 roku i powiem wam, że pierwszy raz spotkałem się z EPGP w HL. Na ostatnim ToGC'u 25...przy pierwszych 3 bossach działałem bardziej intuicyjnie niż w pełni świadomie co klikam trochę chyba bez chwalenia się broń boże, pomogła mi rutyna i używanie innych addonów w ogarnięciu tego EPGP.
Tak jak koledzy wyżej byłbym za systemem DKP, jest sporo osób które pracują, mają mniej czasu na granie w dzień farmienie itp. system DKP określa udział w progresie raidowym co jest bardziej jasne w rozdawaniu lootu. EPGP ciekawe ale chyba bardziej przydatne dla gildii które mają w swych szeregach ludzi z większą ilością czasu na granie i "bardzo" czynny udział w życiu gildii co przekłada się na ich ilość ptk EPGP.
Wracając jeszcze do systemu DKP zawszę można dawać ptk DKP za np:
- punktualne stawienie się na raid,
- First Kill Bossa.
Oczywiście rezerwa także musiała by dostawać ilość DKP minimum połowę za położonego Bossa.
Takie moje przemyślenia odnośnie tematu ( z nudów w pracy;p )
cdn. napewno ;p

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bl-abc.pun.pl www.charmed.pun.pl www.pomorskiotsii.pun.pl www.madrystudent.pun.pl www.juupi.pun.pl